דובאי Dubai

העיר דובאי, השייכת לאמירות דובאי, שהיא אחת מבין שבעת האמירויות המרכיבות את מדינת איחוד האמירויות, היא מדינה מוסלמית השוכנת בחצי האי ערב על המפרץ הפרסי. אמירות דובאי היא השניה בגודלה בין האמירויות באיחוד, אחרי אבו-דאבי, אך זאת שגונבת את רוב תשומת הלב של העולם ומושכת אליה את המספר הרב ביותר של התיירים. דובאי שוכנת על שפת הים במפרץ הפרסי, פחות או יותר במזרח, דרומית לאמירות שארג'ה וצפונית לאבו-דאבי. דובאי מתפרסת על שטח של מעל 4000 קמ"ר ועיר הבירה דובאי היא העיר המאוכלסת ביותר באמירויות. סך הכל חיים באיחוד האמירויות 10 מיליון בני אדם בקירוב אך אחוז קטן מאד מהם הם תושבי המקום המקוריים והרוב המכריע של התושבים הם אזרחים זרים. בשנות השבעים, עם גילוי הנפט באיזור, דובאי שהיתה כפר דייגים שהתפרנס משליית פנינים, החלה להפוך למרכז סחר עולמי והוכרזה כאיזור סחר חופשי, ללא מיסוי, ומהר מאד דובאי הפכה לאחד ממרכזי הסחר החשובים בעולם. הפיתוח של דובאי היה מהיר וחסר תקדים, מהר מאד היא הפכה למקום ייחודי והמגמה רק ממשיכה, יש פה באופן מובהק, רצון וצורך להיות מספר אחת בעולם בתחומים רבים, להיות הכי, הכי גדול, הכי גבוה, הכי מרשים, הכי מהיר וכו'. דובאי היא מקום מנקר עיניים שכל כולו צועק עושר, פאר, קידמה. דיסנילנד של המזרח התיכון. מלבד מרכז סחר עולמי, דובאי מארחת מדי שנה מיליוני תיירים מרחבי העולם, והחל מנובמבר 2020 גם מישראל, וברור שדובאי רוצה להמם, להשאיר את התיירים המבקרים בתחומה שמוטי לסת נוכח כל מה שיש להציע. זה בולט בכל אטרקציה ויעד ועל האטרקציות ראו הרחבה בהמשך.

אוכלוסיית דובאי מונה כ-3 מיליון תושבים בקירוב אך כאמור, רק כ-16 אחוז מהם הם אזרחי האיחוד וכל השאר תושבים זרים, ומדי שנה מושכת אליה תושבים זרים נוספים מרחבי העולם וכן עובדים זרים. כאשר תעשיית הנפט כבר אינה מהווה את הכנסת המדינה העיקרית עם ירידת מחירי הנפט והמגמה העולמית לעבור למקורות אנרגיה אחרות, ענף התיירות בהחלט מתרחב ותופס מקום מרכזי בכלכלת דובאי בשנים האחרונות. השפה הרישמית בדובאי היא ערבית, ושפות נוספות נפוצות הן אנגלית, הינדי, פרסית ונוספות. הדת הרישמית בדובאי היא האיסלם והזרם הסוני הוא הרוב השולט וזה מביא אותנו לסוגיית קוד הלבוש הנהוג בדובאי ובכלל באמירויות, שרבות כבר נאמר על כך בתקשורת אך גם הרבה פייק ניוז ולכן נעשה פה סדר: קוד לבוש, אין באמת קוד כזה, אך כדאי לזכור שמדובר במדינה מוסלמית דתית ולכן מומלץ לכבד ולא להסתובב בלבוש חשוף. אין בעיה ללבוש שמלה, כתפיות, וכמובן בגד ים בחופי הים והבריכות. אך בבקשה הימנעו מלבוש חושפני מחוץ לחופי הים ולו מתוך כבוד לתרבות. כמובן שבביקור באתרים בעלי אופי דתי כמו מסגדים, קוד הלבוש הוא צנוע ואין להיכנס למסגד עם חצאית או מכנס קצר וגופיה, בין אם אתם גבר או אשה. 
המטבע באיחוד האמירויות הוא דרהם, דרהם אחד שווה ערך לתשעים אגורות השקל. יוקר המחיה ורמת המחירים במסעדות, אטרקציות ותחבורה, דומה לזה בארץ.

בטיחות - שאלה שנשאלת הרבה. בדובאי ובכלל באמירויות, רמת הפשיעה מהנמוכות בעולם וזאת כיוון שיש אכיפה מוגברת הכוללת מצלמות בכל מקום ואתר וענישה על פשיעה היא חמורה מאד ונועדה להרתיע, ואכן מרתיעה.

מזג האוויר בדובאי הוא סוגיה קשה, חם פה! חם מאד, אתם במדבר אל תשכחו. בחודשי הקיץ, יולי-אוגוסט הטמפרטורה מגיעה לכ-40 מעלות ביום, בממוצע, יש ימים שאף גבוה מכך, וכ-32 מעלות בלילה ובחודשי החורף הן יכולות לרדת עד 23 מעלות ביום וכ-19 מעלות בלילה. כלומר קר אף פעם לא. החדשות הטובות הן שממוזג היטב, בכל מקום אפילו בתחנות האוטובוס. חוף הים משגע ובכל מלון יש בריכה מפנקת. מבחינת משקעים, כאמור, מדבר, וכמות המשקעים השנתית היא מאד נמוכה, כלומר בחודשים הגשומים (חורף) יכולים להיות בין 3-5 ימי גשם בחודש.
אידיאלית לטיול הם דוקא חודשי החורף, אז חם אבל פחות ויותר נעים לצאת גם לימי טיול במדבר הסובב ועדיין להינות מחופי הים ללא פשרות.

אטרקציות בדובאי:

הבורג' חליפה Burj Khalifa
הבורג' הוא המגדל הגבוה שמתנוסס בקו הנוף של דובאי. הוא סימלה האייקוני של דובאי וידוע כמגדל הגבוה בעולם. המגדל מתונסס לגובה של 828 מטר ולו 163 קומות.
המגדל שוכן בתחומי הפארק Burj Park Emaar, מתחם ירוק מוקף מים בלב דובאי. מהווה את האטרקציה המרכזית של דובאי. המחם כולל את קניון דובאי המפורסם ואת בריכת המזרקות הענקית שבה מתקיים מדי יום מופע המזרקות המפורסם של דובאי.
מגדל הבורג' נקרא על שם נשיא האמירויות ושליט אבו-דאבי, השיח חליפה בן זהיד נהייאן, זאת כהוקרה על תרומת המיליארדים שלו לחילוץ איחוד האמירויות מן החובות אליהן נקלעה במשבר הכלכלי הגדול.
הבורג' הוא אולי האטרקציה הגדולה ביותר של דובאי, הפרוייקט כולו - המגדל, הקניון ומופע המזרקות, הפארק והחוף יכולים להעביר לפחות שלושה ימים של טיול אם לא יותר.
את מגדל הבורג' מאכלס בין מלו בעיצובו של ג'ורג'יו ארמני, דירות מגורים מפוארות, ומשרדים. קומות 124, 125 (The Top)  ו-148 (Top Sky), משמשות כנקודות תצפית מרהיבות על העיר, הביקור בתצפיות כרוך והמחירים בהתאם לסוג האטרקציה, החל מ-100 דירהם לתצפית At the TOP בקומות 124-125 ועד 350 דירהם לתצפית At the TOP SKY בקומה 148.

מופע המזרקות של דובאי
למרגלות מגדל הבורג' חליפה, נמצאת בריכת המזרקות המפורסמת של דובאי, אליה יש גישה דרך הקניון הגדול והמפורסם של דובאי. גודל המזרקה 275 מטר מה שמגדיר אותה 'הגדולה בעולם' כמו שאוהבים בדובאי, גדול, מפעים ומהודר, זה הקו המנחה. וגובה זרנוקי המים מגיע לגובה של 150 מטר. הכניסה לרחבה אינו כרוך בתשלום, אלא אם תרצו לצאת בסירה לשייט באגם המלאכותי. מופע אורקולי שמשלב 6000 נורות צבעוניות, מוסיקה ערבית אך גם בינלאומית וריקוד זרנוקי המים בהתאם למקצב, מתרחש מדי ערב החל מהשעה 18:00 ומדי חצי שעה ועד 22:00 בימות השבוע, ובסופי שבוע עד 23:00, משלב גם מופע אורות על המגדל עצמו. חוויה מרהיבה ומומלצת, וכנראה שאין תייר בדובאי שמפספס אותה.
מופע מזרקות נוסף ומרהיב לא פחות מתרחש גם באי התמר ג'ומיירה אל מול מלון אטלנטיס המפורסם, מופע שמשלב גם הוא אורות ומוסיקה ופירוטכניקה של ריקוד זרנוקי המים.

קניון דובאי The Dubai Mall
קניון דובאי הוא הקניון הגדול בעולם, מתפרס על פני 1.1 מיליון מ"ר. הוא שוכן במרכז דובאי, למרגלות מגדל הבורג' חליפה ולצד בריכת המזרקות המפורסמת של דובאי. בקניון יש כ-1200 חנויות, ויום שלם אינו מספיק כדי לבקר בו. רק כדי ללכת מצד אחד לקצהו השני תצטרכו קרוב לשעה הליכה, וזאת ללא התעכבות בחנויות שבדרך. תמצאו פה את כל המותגים המוכרים ואחרים. בקניון פועל מפל מלאכותי,  אקווריום מרשים, מתחם קארטינג על גג הקניון ומתחם VR - מציאות מדומה. בקניון ניצב גם דגם מרשים של ה-Dubai Creek Tower - הפרוייקט המדובר הבא של דובאי, שנמצא בשלבים מתקדמים ויאמיר בגובהו על הבורג' חליפה. זה אינו רק מרכז קניות אלא מקום בילוי ואטרקציות לכל המשפחה. אינו זול, אך גם לא יקר יותר מבארץ.
על מנת לטייל בקניון ביעילות, הורידו את אפליקציית הקניון The Dubai Mall App, כך תוכלו למצוא את דרככם בקניון ביתר קלות, להיחשף למבצעים בזמן ביקורכם, למצוא את החנויות שאתם מחפשים על פי קטגוריה, למצוא היכן לאכול, ואפילו להזמין שירות איסוף הקניות שעשיתם על מנת לאפשר לכם להינות מהמשך הביקור בקניון בלי להיסחב עם שקיות כבדות.

קניון האמירויות ואתר הסקי Emirates Mall + Dubai Ski
קניון דובאי הגדול הוא רק אחד, והכי גדול, מבין 13 קניונים הפועלים בדובאי. קניון האמירויות אמנם קטן יותר מקניון דובאי, אבל קטן הוא לא. גם פה תמצאו את מגוון המותגים הרחב, טווח המחירים גבוה בדומה לקניון דובאי, אך האטרקציה המרכזית בקניון הוא אתר הסקי, ובדובאי כמו בדובאי, מדובר באתר הסקי המלאכותי Indoor הכי גדול בעולם. באתר הסקי תוכלו לגלוש ממש כמו באתר סקי רגיל, לעלות במעליות הסקי אל ראש המסלול, לקחת שיעורי גלישה פרטיים או קבוצתיים, ואף לפגוש מקרוב משפחה של פינגווינים. האתר פועל מדי יום מ-10:00 בבוקר ועד חצות. רצוי להזמין כרטיסים מראש באתר הקניון.
אתר הסקי אינו האטרקציה היחידה בקניון, במקום פועל גם מתחם Majic Planet, שהוא מעין לונה פארק עם מתקני שעשועים ולא רק לילדים קטנים אלא לכל המשפחה. בנוסף, תמצאו בקניון מתחם VR מושקע במיוחד, מציאות מדומה על כל גווניה, מתחם Dreamscape.

בורג' אל ערב Burj Al Arab
הוא אחד מסמלי קו החוף של דובאי, מגדל גבוה דמו מפרש אשר שוכן על אי מלאכותי מול חופי דובאי ומחובר אל היבשה בכביש גישה. בעת חניכת המגדל בשנת 2009 היה זה המלון הגבוה בעולם, מאז הוא ירד למקום הרביעי (כאשר במקום הראשון והגבוה ביותר נמצא בהונג קונג, השני בגובהו בשנחאי סין והשלישי נמצא אף הוא בדובאי במגדל הבורג' חליפה). מלון בורג' אל ערב מתנוסס לגובה 321 מטר של מלון פאר, שהמילה פאר הוגדרה מחדש באיחוד האמירויות ובדובאי בפרט. במלון יש סוויטות פאר בלבד, כך שהיחידה הצנועה ביותר מתפרסת על פני 170 מ"ר והיחידה הגדולה ביותר על פני  780 מ"ר, וסך הכל במלון ישנם 202 סוויטות פאר כאשר היקרה ביניהן מגיעה למחיר של 28 אלף דולר ללילה.
מלבד הסוויטות המפוארות, כל שטח המלון כולל פארק רחב ידים ועליו מגרשי טניס ומגרשי גולף, חוף חולי גדול ופרטי, מסעדות שף ברמה גבוהה, כשהגישה אל אחת המסעדות כוללת מעבר באקווריום ענק, דמוי צוללת, והמסעדה מדורגת בין 10 הטובות בעולם, 'אל מחארה'.

שווקים
שווקים הם ללא ספק אחת החוויות האהובות על מרבית התיירים כאשר מבקרים בעיר זרה. זאת הדרך הכי ססגונית ומהנה להכיר את המקום באמת ולהתחכך עם המקומיים, וכמובן לעשות גם שופינג מקומי שאינו מותגים.
בדובאי פועלים כמה שווקים ססגוניים, בין השאר שוק הזהב Gold Souk, שוק התבלינים Spice Souk, שוק הבשמים, ועוד עשרות חנויות קטנות ומקומיות, וכפי שבטח הבנתם, שוק =Souk/ כל אלה מרוכזים בדובאי במרכז העיר, ליד שפך הנהר שעובר במרכז דובאי. דאון טאון דובאי.
שוק יפיפה נוסף, אחר, בזאר ים תיכוני אך יוקרתי, מקורה בקשתות ועם דוכנים ססגוניים והמון מטעמים ומסעדות של אוכל מהמזרח התיכון הוא שוק Madina Jumeirah. השוק המקורה הוא רק חלק ממתחם בילוי יפיפה מוקף תעלות מים, מדרחוב וטיילת, מסעדות ובתי קפה.

הכפר הגלובלי דובאי Global Village
מדובר באטרקציה שממוקמת ממש מחוץ למרכז העיר דובאי, בסגנון היוניברסל סטודיוס בפלורידה ארצות הברית למי שמכיר, מה שנקרא Theme Par. אמנם היוניברסל סטודיוס בארה"ב גדול יותר, אך גם הפארק הזה בדובאי אינו קטן ומאד מאד מרשים. בפארק מתחמים מכל מיני מדינות עם מבנים אייקוניים של אותן המדינות אך בקנה מידה קטן יותר כמובן, לדוגמא הפירמידות ממצרים, גשר לונדון, שוק ממרקש ועוד כהנה וכהנה. בכל מתחם של מדינה, דוכני אוכל אופייניים, מתקנים, חנויות ועוד. אטרקציה מרתקת לכל המשפחה. שעות הפעילות הן מהשעה 16:00 ועד חצות בימי ראשון, שלישי ורביעי. עד אחת בלילה בימי חמישי ושישי. 14:00-23:00 בימי שבת. ובימי שני פתוח למשפחות עם ילדים ונשים בלבד. הכניסה למתחם הפארק היא בעלות 15 דרהם, ובפנים כל אטרקציה או דוכן הוא בתשלום נפרד.

העיר העתיקה דובאי
Al Fahidi Historical District או Al Bastakiya הוא האיזור העתיק של דובאי, אך הוא כמובן משומר ואסטתי כמו כל אטרקציה תיירותית בדובאי. פה תהנו מטיול בין הסמטאות, מן הבניה והאדריכלות המקומית המקורית, שלא כללה גורדי שחקים :-), מבתי קפה ומסעדות אותנטיות נהדרות ומהשוק האותנטי של דובאי, בו רוכלים ינסו להציע את מרכולתם ביתר שאת. לצד השוק תוכלו לקחת שייט בסירות הדייגים הישנות, במחיר דרהם אחד בלבד, קצר וחוויתי. עוד באיזור, תמצאו את מוזיאון דובאי המספר את הסיפור של האמירות, את מקורותיה ההסטוריים. לא רחוק מהמוזיאון נמצא המסגד הגדול של דובאי, מבנה מרשים. לא מאד רחוק מהעיר העתיקה, שנמצאת על הגדה הדרומית של הנהר אגב, תמצאו גם מוזיאון חמוד ומשעשע לכל המשפחה. מוזיאון האשליות של דובאי Museum of Illusions שכולל משחקי אחיזת עיניים ותעתועים. קליל וכייפי.

The World Islands
פרויקט גרנדיוזי וכנראה הכי אמביציוזי של דובאי. מול חופי דובאי נבנו עשרות למעשה מאות איים מלאכותיים (כ-300) שממעוף ציפור ניתן לראות שיוצרים את מפת העולם וכל אי כזה יוקדש למדינה אחרת. הפרוייקט נבנה במשך 13 השנים האחרונות והוא בשלבים מתקדמים לקראת סיום. למעשה יש "מדינות"/איים שכבר פעילים. כל אי מוקדם למדינה אחרת בעולם ועליו המבקרים יוכלו לחוות את חווית אותה המדינה בזעיר אנפין וברמה של יוקרה שאתם עדיין לא פגשתם. כולל מערכת בקרת אקלים כך שבמדינות מושלגות תוכלו לחוות את השלג לאורך כל השנה על האי המוקדש לאותה מדינה ואף לבנות איש משלג. המלונות שעל כל אי ואי הם מהמיוחדים שראיתם בכל העולם לרבות מלונות עם חדרי אירוח מתחת למים וחלון אל ריף אלמוגים תת ימי. אולי ה-Theme Park הכי מיוחד בעולם. יש למה לצפות. האיים שוכנים מול חופי ג'ומיירה.

החופים של דובאי  
חופי דובאי הן האטרקציה הכי מרעננת בעיר החמה הזאת, ולכל אורכה מצפון ועד דרום תמצאו עשרות חופים משגעים, נקיים, מסודרים וחוליים לחופו של המרץ הפרסי. לצד חלק מן החופים תמצאו טיילת נעימה עם בתי קפה ומסעדות. וכמובן לאורך החוף הארוך של דובאי, מבחר המלונות הכי מפנקים, הכי מושקעים והכי מפוארים שכמובן כוללים ירידה לחוף ואיזור פרטי על החוף.
אחד החופים המפורסמים הוא חוף Jumeira שברובע ג'ומיירה, דרומית לו תמצאו גם פארק מים מהנה אם אתם מטיילים עם ילדים, וכן את השוק שהוזכר לעיל, Madinat Jumeirah
כמעט בכל החופים תוכלו להינות מספורט ימי, אופנוע ים, סקי מים, שנורקליניג, צלילה, שייט ועוד. 

איי התמרים/הדקלים
לחופי דובאי הוקמו החל משנת 2001 שני איים שממעוף ציפור נראים כעץ תמר. התכנית המקורית כללה 3 חופים אך נכון להיום הושלמה הקמתם של שניים מהם בלבד. הקטן ביניהם הוא ג'ומיירה Jumeirah, שלחופיו, הם ענפי הדקל, נבנו בתי מגורים על שפת הים, רבים מהם מושכרים לתיירים כוילות אירוח. על החופים המלאכותיים החוליים שמתפרסים על פני שטח של כ-7 קמ"ר והוא שוכן בסמוך לחוף הנושא את אותו השם - ג'ומיירה - מכאן שמו של האי. על אי הדקל ג'ומיירה נמצאים רמה ממלונות הפאר המפורסמים של דובאי, ביניהם מלון אטלנטיס שמבנהו גרנדיוזי ומרשים, וכן מלון קמפינסקי ונוספים. דרומית לו שוכן אי התמר הגדול יותר Jebel Ali בפאתי דובאי, מהווה הרחבה של החוף ומקומות המגורים היוקרתיים על קו החוף של דובאי.

Alserkal Avenue
במרכז דובאי, לא בדאון טאון אלא דרומית יותר, נמצא מתחם של האנגרים תעשייתיים שהוסב למתחם אומנות החל משנת 2008. בהאנגרים פועלות גלריות של אומנות מודרנית, אומנות קונספטואלית, אומנות רחוב, מיצגים ומיצבים, מופעים ואירועי אומנות מרתקים, סדנאות אומנות ועוד, אמנות פלסטית, תנועה ומוסיקה, בפנים, בתוך ההאנגרים ובחוץ במתחם שסביבו שוכנים המבנים יש אינסוף אירועי חוץ. עם שלל עבודות מתחלפות של אומנים מקומיים ובינלאומיים. מקום מרתק לחובבי אומנות מודרנית. כתובת: 17th St. Al Quoz Dubai

La Mer Dubai
צמוד לחוף ג'ומיירה הפופולארי של דובאי, יש טיילת על קו החוף עם בתי קפה מסעדות, חנויות, פארק מים וגרפיטי אבל בסטייל. עשרות דוכנים לממכר מזון או מזכרות ומתנות. בשילוב עם החוף החולי ופארק המים הצמוד זהו יעד מאד פופולארי בקרב משפחות לבילוי של אחר צהריים או אפילו יום שלם.

Museum of the Future
אחת האטרקציות היותר חדשות של דובאי, מוזיאון העתיד, שמציע חוויה מיוחדת ומרתקת לכל המשפחה. מוזיאון העתיד של דובאי מציע תצוגות אינטראקטיביות ובעיקר מסר של תקווה לעתיד טוב יותר לאנושות כולה.
4 קומות תצוגה שכוללות מבט אל החלל, טכנולוגיות חדשות עדכניות, צמיחה רוחנית, שינויי אקלים, בתים חכמים ושפע של רעיונות חדשניים ואף מהפכניים. בכניסה למוזיאון ניצב פסל ענק ומרשים של אניש קפור ועליו כתובת בערבית שהמסר שלה עתיד אופטימי וטוב.

Dubai Miracle Garden
חלק מ-Al Azar Park הוא גן הפלאים, גן בוטאני מסוג קצת אחר, מהסוג של "האם נפלנו במעורת הארנב של עליסה והגענו לארץ הפלאות?". גן פסלי ענק החל מחיות כמו חתולים וציפורים, דרך ארמונות, אפילו מטוס בגודל טבעי, שערים בצורת לבבות ועוד, והכל הכל מצופה בפרחים, למעלה מחמישים מיליון פרחים, צבעוני מאד ומרהיב, באמת מקום שונה ואחר. מחיר הכניסה למבוגר הוא 55 דרהם, לילדים מגיל 3 ועד גיל 12 40 דרהם.
בצמוד למיראקל גארדן נמצא Dubai Buterfly Garden, גן הפרפרים של דובאי, הכניסה אליו בתשלום נפרד של 55 דרהם למבוגר או ילד. הגן מטופח ובו מעגל שבמרכזו כיפה גדולה וסובבים אותה עוד 9 כיפות קטנות ובכל כיפה תצוגת פרפרים מרהיבה, צמחיה מגוונת ופעילויות חינוכיות עבור ילדים. הפרפרים מעופפים חופשי ונוחתים על המבקרים. חוויה חמודה מאד.

Blue Water Island
האי המלכותי שמול חוף JBR עליו נמצא הגלגל הענק שבולט בנוף של דובאי, טיילת של חנויות ומסעדות וברים. מתחם בילוי נוסף של דובאי. גם פה תוכלו לבלות בטיול על הגשר המוביל אל האי, בישיבה באחד מהבארים או המסעדות המשובחות שבמתחם. וכמובן לעלות על הגלגל הענק שהוא כמובן, אתם בטח מנחשים, הגלגל הענק הגדול בעולם, הזדמנות לתצפית מיוחדת על דובאי מגובה רב ובדרך ייחודית.

אומגה X-line Dubai
X-Line Dubai Marina הוא ללא ספק אחת האטרקציות המטורפות שאתם יכולים לעשות בדובאי. אומגה עירונית בין גורדי השחקים ומעל נופי החופים והים. לעוף על העיר, מחוברים לכבל, לרחף כמו סופרמן בין הבנינים. ביקשתם אקסטרים?! קיבלתם! ה-X line מרינה הוא חווית האומגה המתקדמת בדובאי, יש להם גם אומגה בדאון טאון, אך זאת של המרינה היא גדולה ומסעירה יותר. האטרקציה מתאימה לילדים מגיל 12, עד גיל 18 נדרש ליווי מבוגר. המחירים לאטרקציה מתחילים מ-500 דרהם לילד והחל מ-600 דרהם למבוגר, ויש מחירים מיוחדים למשפחות. הזמינו את האטרקציה מראש באתר של X Line Dubai Marina בוסט מטורף של אדרנלין.

צניחה או טיסה מעל שמי העיר
עוד אטרקציית אקסטרים מלאת אדרנלין בדובאי היא הצניחה החופשית מעל שמי העיר והחופים. חוויה לחובבי האקסטרים שמספיק אמיצים לקפוץ ממטוס כדי לחוות את העיר מלמעלה בדרך ייחודית. ולמי שפחות בעניין של לקפוץ (כמונו), יוכל לחוות טיסה בשמי דובאי. אטרקציה לא זולה, אך כמו בכל מקום אחר בעולם. חובה להזמין מראש דרך האתר. חפשו Skydive Dubai

ימי טיול מחוץ לדובאי  
אם הגעתם לאיחוד האמירויות כדי לחוות את המדבר והתרבות ולא רק את דובאי המסנוורת באטרקציות שלה, אנו ממליצים לקחת לפחות יום סיור אחד מחוץ לעיר על מנת לחוות את המדבר רחב הידיים הסובב את דובאי ואת הערים האחרות באיחוד. ויש שפע הצעות לימי טיול מרתקים. הזמינו יום טיול ג'יפים במדבר, ספארי מדבר, בין דיונות החול הזהוב האינסופיות, כאשר מסביבכם רק חול וחול, דיונות והאין סוף של המדבר הגדול. תוכלו להינות גם מגלישת חול דיונות, עם סנדבורד SandBoard שהוא כמו סנו-בורד רק שהוא בחול ולא בשלג. בכל יום טיול מרגש מחוץ לעיר אל המרחבים האיסופיים של המדבר, אתם תהנו גם מאירוח במאהל אותנטי כולל ארוחה של מנות טיפוסיות. תוכלו לקחת סיור שקיעה הכולל ארוחת ערב במאהל תוך הנאה ממופע מסורתי של מחול פולקלורי עם התלבושות הססגוניות, מופעי אש וכד'. אחת החוויות הכי מרתקות ביום טיול במדבר היא הטיסה בכדור פורח, שכוללת איסוף מהמלון שלכם בדובאי מוקדם בבוקר, הגעה אל המדבר והמראה בכדורים הפורחים יחד עם זריחת השמש, ולהשלמת החוויה, ארוחת בוקר במאהל מסורתי במדבר. מרהיב ומומלץ. 
אחת האטרקציות המומלצות מחוץ לדובאי מתרחשת בצפון המדינה, מרחק של כשעה נסיעה מדובאי בנופים מדבריים אל ההר הגבוה ביותר באיחוד האמירויות, הר Jebel Jais אשר בו נמצא הזיפ-ליין (אומגה) הארוך בעולם, וזאת חוויה בלתי נשכחת בה תרחפו מעל המדבר ופיתולי ההרים, תחושו כציפור נדירה והאדרנלין ירקיע שחקים, חוויה מטורפת.
חברות רבות מציעות ימי חוויה מחוץ לדובאי. בהמשך אנו נמליץ פה על החברות והסיורים המוממלצים ביותר.

.

המלונות המומלצים בדובאי:
כיאה לעיר תיירותית, ששמה לה למטרה להיות "הכי" בכל תחום, שהתיירות תופסת בה כבר מזמן מקום מרכזי, בדובאי תמצאו שפע של מלונות ושפע של דירות או וילות להשכרה שהם חלק בלתי נפרד מחווית החופשה באמירויות. רמת המחירים נעה על כל הסקאלה, אך לא תתקשו למצוא פה מלון מצויין במחיר נח, אך גם מלונות פאר במחירים גבוהים, כך או כך, התמורה בעד המחיר היא טובה וברמה גבוהה. קבלו רשימה של המלונות המומלצים בדובאי:

Four Season Resort Dubai at Jumeirah Beach
כעשר דקות דרומית ממרכז דובאי על חוף ים פרטי ומשגע, שוכן הרזורט מרשת פור סיזן העולמית, ששמה כבר יצא לפניה. אז קחו את זה עוד רמה אחת למעלה כי בדובאי זה חייב להיות אפילו עוד יותר מרהיב ומפואר. למלון יש בריכות חיצוניות ויציאה אל החוף הפרטי. תחושה של אתר נופש על אי אקזוטי עם דקלים והרבה ירוק מסביב. כל החדרים הם למעשה סוויטות ואין חדר שהוא קטן מ-70 מ"ר, אפילו חדר הרחצה בלבד גדול מחדר שלם במלון סטנדרטי והוא מפואר ומשודרג במסך טלויזיה בה תוכלו לצפות בעודכם מתרחצים. המחיר בהתאם ומתחים מ-6000 ש"ח ללילה לחדר זוגי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Rixos Premium Dubai JBR
כפי שמעיד שמו, נמצא על חוף JBR המרכזי והמוכר ביותר של דובאי, אל מול האי המלאכותי Blue Water Island שעליו נמצא הגלגל הענק של דובאי. המלון משלב מיקום מרכזי ומבוקש עם בר תוסס לבילוי לילי לצד חוף שקט. החדרים מרווחים מאד, החל מ-37 מ"ר. מלון נוסף מרשת ריקסוס נמצא בדובאי, הוא אף גדול יותר ושוכן על אי הדקל ג'ומיירה ומציע את חווית הכל כלול ומאד פופולארי בקרב משפחות, הוא ה-Rixos The Palm Hotel & Suites חווית האירוח בשני המלונות מוקפדת ועם תודעת שירות גבוהה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Mandarin Oriental Jumeirah
על חוף הים, בקטגוריית מלונות היוקרה עם קנה מידה של מחירים דומה לפור סיזן, כלומר החל מ-7000 ש"ח ללילה. מלון סופר יוקרתי ויפיפה, עם מתחם בריכות וספא מפואר, חדר כושר וכמובן, כמו כל מלון פאר בדובאי עם מסעדות שף מוקפדות. החדרים עננקיים, בגודל 55 מ"ר. המלון משקיף אל האי המלאכותי Daria. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Bulgari Resort
מלון בוטיק יפיפה, מפבנים ומבחוץ, של מותג התכשיטים היוקרתי 'בולגרי', ששוכן במיקום מיוחד, על האי המלאכותי Daria שמול חופי מרכז דובאי, האי במבט על מעוצב כסוסון ים. המלון מספק ניתוק משאון העיר ותחושה של כפר נופש על אי שנהנה מתצפית אל הסקיי ליין המיוחד של דובאי. חדרי המלון, למעשה, סוויטות בגודל של החל מ-55 מ"ר ובעיצוב מקסים. ויש גם וילות פרטיות הכוללות גם בריכה פרטית, על החוף. וכמובן חוף ים חולי ופרטי משגע לאורחי המלון. מומלץ. רמת המחירים: החל מ-1000 ש"ח ללילה (דוגמא למלון שלו היה בארץ היה עולה לפחות פי שלוש). לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Address Dubai Marina
בגזרת המלונות המומלצים, המפוארים אך ברמת מחירים סבירה בהחלט עם תמורה גבוהה בעד המחיר. במלון המרינה סוויטות מרווחות, החל מ-40 מ"ר. נמצא כאמור במרינה של דובאי וכולל חדר כושר גדול, ספא מאד מושקע ומפנק, מסעדה מצויינת, בריכות, וכל השירותים של מלון 5 כוכבים במחיר של החל מ-600 ש"ח ללילה לחדר זוגי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן ומאותה רשת, מלון מצויין נוסף במיקום מרכזי בעיר, בדאון טאון אל מול מגדל הבורג' המפורסם, מפואר ומפנק באותם סטנדרטים, וכולל בריכת אינפיניטי בקומה 54 ממש מול מגדל הבורג' חליפה, עם סוויטות גדולות יותר ממלון מרינה וגם רמת המחירים מעט גבוהה יותר. זהו מלון Address Sky View

Rove Downtown
מלון מקסים ומרכזי בדאון טאון דובאי. מלון צעיר ולצעירים ברוחם. עיצוב מודרני וצבעוני וצעיר כבר אמרנו, אך לא מתפשר. עם חדרים מרווחים עם נוף אל הבורג' חליפה. במלון יש מסעדה טובה, חדר כושר שפועל 24/7, מינימרקט ואפילו קולנוע פרטי. נמצא מרחק הליכה קצר מהבורג' חליפה ומהקניון הגדול של דובאי. והמחיר? מצחיק בקנה מידה ישראלי... החל מ-300 ש"ח ללילה לחדר זוגי. מומלץ למי שמחפש מלון בתקציב נמוך אך בלי להתפשר על איכות. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Armani Hotel Dubai
פריים לוקיישן, המלון מבית העיצוב של ג'ורג'יו ארמני, הממוקם בתוך הבורג' חליפה, המגדל האייקוני של דובאי, בכבודו ובעצמו, ומאכלס 11 קומות במגדל. העיצוב, כאופייני לעיצוב ארמני, מעט דרמטי אך מיוחד. עם גישה ישירה אל הקניון של דובאי. חדרים גדולים מאד החל מ-45 מ"ר. והחלק הכי טוב, מרפסת שורה ראשונה אל מופע המזרקות המפורסם, מדי ערב. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Burj Al Arav
אי אפשר שלא להתייחס למלון הכי מפורסם בדובאי ובעולם בכלל. עד לא מזמן התגאה בתואר המלון הגבוה בעולם, אך כעת כבר יש לו מתחרים בהונג קונג ובסין. המלון הוא המגדל האייקוני שמתנוסס בקו הנוף של הים של דובאי, מגדל גבוה בצורת מפרש השוכן על אי משלו. כל החדרים במלון הם סוויטות דו מפלסיות בגודל של בין 180 ל-220 מ"ר. העיצוב הוא קלאסי שמרני. למלון כמה בריכות לרבות פארק מים משלו. ותשעה מסעדות שף. רמת המחירים של החדרים מהגבוהות בדובאי והחל מ-8000 ש"ח ללילה לחדר זוגי. אך לא חייבים להיות אורחי המלון על מנת להתארח בבריכות המלון (תמורת תשלום) או לסעוד באחד מהמסעדות או בתי הקפה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

דובאי אבו דאבי -  Dubaiabudhabi ע"י קליק גו Travel   

 

 

 


צרו איתנו קשר